czwartek, 8 marca 2012

Publikowanie stron w internecie .

Wyszukiwarki , katalogi , indeksowanie , ble ble ble , nieco się zapędziłem i całkowicie pominąłem temat publikowania stron internetowych . Niektórzy z was mogą uśmiechnąć się pod nosem i z niedowierzaniem zadawać sobie pytanie " jakim cudem ktoś omawia taki banał na blogu " , ale nie dla wszystkich ów " banał " to taka oczywista sprawa . Ja na przykład miałem z tym sporo problemów i do dziś pamiętam , że cieszyłem się jak małe dziecko , gdy po wielu trudach w końcu zobaczyłem w sieci swoja pierwszą stronę .
Ale dosyć już tego biadolenia - do rzeczy .
Publikować stronę można na wiele sposobów . W internecie za darmo pobrać można wiele służących do tego programów , takich jak File Zilla , czy Total Commander . Są też specjalne wtyczki zainstalowane w przeglądarkach , takie jak Fire FTP ( Mozilla ) lub Eksplorator Windows ( System Windows) . Osobiście używam i polecam Eksploratora , Gdyż jest on najprostszy w obsłudze i jako jedyny z wyżej wymienionej grupy jest po polsku . Bez względu na to którą z opcji wybierzecie , do wrzucenia strony na serwer potrzebne będą następujące dane , które należy odszukać na swoim koncie hostingowym : adres serwera ftp ( często jest to nazwa domeny lub portalu hostingowego ) , nazwę użytkownika i hasło . W przypadku programów typu File Zilla należy odszukać jeszcze numer portu ( najczęściej jest to 21 ) . Dane te dostępne dosyć często przesyłane są na konto pocztowe użyte podczas zakładania hostingu .
Aby uruchomić Eksploratora , należy kliknąć : Start / Wszystkie programy / Akcesoria / Eksplorator Windows . Następnie należy usunąć zawartość górnego okna i wpisać ftp://aders naszego serwera ftp i kliknąć ENTER . Po wykonaniu tych czynności naszym oczom ukazać się powinna nowa karta , na której wpisać należy nazwę użytkownika i hasło , oraz kliknąć przycisk ZALOGUJ . W ten oto sposób nawiążemy połączenie ftp . Jeśli nasz hosting jest darmowy , to najczęściej wystarczy usunąć pliki do których uzyskamy dostęp po zalogowaniu i skopiować nasze . Jeśli natomiast jest to hosting płatny , to wówczas należy wejść do folderu WWW lub Public_html i dalej postępować jak w przypadku darmowego hostingu .

2 komentarze:

  1. Niestety dalej zdarzają się przypadki nie pozycjonowania strony po jej stworzeniu... W sumie wystarczy dodać do Addera i po problemie, ale nie każdy o tym wie... Szkoda tak zaniedbywać stronę zaraz po jej stworzeniu... www.seoadder.info - powodzenia!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń